Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Na procházky kolem Otavy přidal Písek více posilovacích prvků

5.6.2018 | Jihočeské Zelené Noviny

Ještě zdravější procházky po břehu řeky a v lesích pod hradišťským kopcem si nyní mohou užívat senioři v Písku. V rámci druhé etapy projektu Lesní pěšinou podél řeky Otavy byla dovybavena již existující stanoviště sportovně turistické stezky za restaurací U Smetáka novými cvičebními a relaxačními prvky vhodnými pro dříve narozené.


Otavská cyklostezka v Písku patří mezi místními obyvateli k nejvyhledávanějším výletním trasám. Ve dvou etapách realizovaný projekt "Lesní pěšinou podél řeky Otavy" se postaral o její další zatraktivnění. V roce 2013 přibyly herní a cvičební prvky určené zejména pro děti.

V úseku dlouhém 320 metrů na devíti stanovištích mohou nyní senioři posilovat, protáhnout se, procvičit jemnou motoriku i relaxovat. „Kromě samotných prvků, jejichž hlavním konstrukčním materiálem je dřevo, zde byli také instalovány nové informační cedule a tabulky s popisem cviků. Díky dobrému načasování a připravenosti projektu se podařilo získat dotaci pokrývající veškeré výdaje,“ upřesňuje Miloslav Šatra.

Na hradišťském vrchu bude také příští rok obnovena původní sportovní stezka. Objeví se zde 33 zcela nových cvičebních prvků, deset laviček, čtyři sety stolů s lavicemi a malé i velké informační tabule. Stezka měří 1,8 kilometru, vzhledem k náročnějšímu terénu bude vhodná pro fyzicky zdatnější. Dostat se na ni půjde zdola od altánu za restaurací U Smetáka nebo shora od motokárové dráhy. Předpokládaná cena obnovy činí 2,5 milionu korun s DPH. Většina prvků bude z akátového a dubového dřeva.
„Na podzim pod hradišťský kopec povede nová lávka přes Otavu pro pěší a cyklisty, na níž budou navazovat nové nebo upravené úseky cyklostezek. Díky tomu se Písečtí i návštěvníci města do této atraktivní rekreační lokality dostanou pohodlně a bezpečně a jistě uvítají další zpestření nabídky pro aktivní trávení volného času v krásných píseckých lesích,“ doplňuje starostka Eva Vanžurová. 

 

Zdroj: Město Písek

Foto: PixabayReklama

Reklama: