Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Bakaláře v Písku letos znovu více rozkvetou

17.3.2022 | Písek

Moderně upravené prostranství, kde dříve stávala škola, to jsou písecké Bakaláře. Toto krásné místo ve městě začalo v březnu ožívat jarem, přesněji novým záhonem trvalek.

 


Zahradníci městských služeb využili předjarního počasí a zahájili realizaci nového trvalkového záhonu před budovou fary na Bakalářích. S návrhem na jeho vytvoření přišli pracovníci odboru životního prostředí již v minulém roce. Doposud před farou převážně rostly poléhavé jehličnany, záhon tak často prorůstal obtížným plevelem a v lokalitě, která v minulých letech prošla výraznou proměnou v oblasti květinové výzdoby, působil neutěšeně. Nyní již zahradníci odstranili jehličnaté keře a odtěžili starou a vyžilou vrstvu půdy. Poté byla na záhon navezena vrstva písku, do které budou zasazeny nové květiny.

 

Výsadby do vrstvy písku se těší nové popularitě zejména proto, že tato vrstva je zároveň vzdušná, ale i dostatečně vlhká. Trvalkám tak poskytuje ideální podmínky pro zakořenění a současně funguje jako mulč proti prorůstání plevelů. Těšit se zde můžeme například na pivoňky, šalvěje, chrpy, máčky, plamenky, třapatky nebo podzimní astry. Kromě trvalkového záhonu se okolí fary na Bakalářích dočká i nové výsadby keřů.

 

Loni město zakoupilo další závěsné květináče na lampy veřejného osvětlení, které se nově objeví na lampách před hlavním vstupem do děkanského kostela.

 

Lokalita Bakalářů se tak stává rok od roku kultivovanější a rozkvetlejší. Kromě trvalkových záhonů u zastávky MHD a naproti budově městského úřadu v Budovcově ulici, se zde v minulém roce poprvé objevila růžovobílá liliová louka nebo jarní cibuloviny v podobě okrasných česneků nebo bílých narcisů. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Zpravodaj města Písku

Ilustrační foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: