Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Půjčovny kol na nádraží v Jihočeském kraji

19.4.2017 | České dráhy

KolaSe začátkem turistické sezóny otevírají České dráhy další cyklopůjčovny v Jihočeském kraji. K pěti celoročně otevřeným - Třeboň, zastávka Třeboň lázně, Jindřichův Hradec, Veselí nad Lužnicí a Tábor přibude dalších šest půjčoven: Horní Planá, Volary, Písek, Strakonice, Český Krumlov a Lipno nad Vltavou. K dispozici jsou také elektrokola a koloběžky.


Kola je možné si vypůjčit od 1. dubna do 31. října. Od června do konce září se nabídka rozšíří o šumavskou půjčovnu v Nové Peci a v Černé v Pošumaví. Kola můžou cestující vracet nebo si je po předchozí objednávce sedm dní předem půjčit také ve stanicích České Velenice, Kardašova Řečice, Milevsko, Nová Bystřice, Prachatice, Vyšší Brod klášter a Vimperk. Kola z jihočeských půjčoven ČD lze vracet až v Jihlavě, Telči, Náměšti nad Oslavou, Třebíči a Znojmě. Vypůjčená kola je možné bezplatně přepravovat v regionálních vlacích (kategorie Os a Sp) po celé síti Jihočeského kraje a také v na vybraných tratích kraje Vysočina a na jižní Moravě.

Síť půjčoven kol ČD v Jihočeském kraji je nejrozsáhlejší v rámci České republiky a těší se velkému zájmu veřejnosti. Letos vstupuje už do 15. sezóny. 

Vydat se na výlet s vypůjčeným kolem ČD je velmi pohodlné a přináší řadu výhod. Zákazník se nemusí vždy vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravuje vypůjčené kolo zdarma, může svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci.

Ceníky půjčovného v půjčovnách Českých drah v Jihočeském kraji

Jednodenní nájemné:

  • základní:  199 Kč
  • zlevněné: 159 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenky ČD, Rail plus, Eurail a Interrail)

Půldenní nájemné (maximálně 5 hodin):

  • základní:  159 Kč
  • zlevněné: 129 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenky ČD, Rail plus, Eurail a Interrail)

Hodinové nájemné (60 minut):

  • základní:  35 Kč
  • zlevněné: 25 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenek Eurail nebo Interrail)

Víkendové nájemné (od pátku od 12:00 hod. do neděle do 18:00 hod.):

  • základní:  459 Kč
  • zlevněné: 379 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenek Eurail nebo Interrail)

Podrobný ceník je na webu www.cd.cz/cdbike.

Také v letošní sezóně je síť cyklopůjčoven ČD dostupná ve všech krajích České republiky. Národní dopravce nabízí celkem 96 půjčoven.  Veškeré informace o půjčovnách i přepravě kol ve vlacích ČD jsou k dispozici na www.cd.cz/cdbike.

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: