Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Český Krumlov chystá nové květnaté loučky, podzim je na výsev ideální

29.10.2021 | Český Krumlov

Letos kvetlo už kolem dvaceti míst téměř po celém městě. Český Krumlov připravuje další místa, kde pokvetou luční květiny.

 


Na třech místech v Krumlově se aktuálně vysévají druhově bohaté směsi, které od příštího roku zpestří prostředí města. Loučky se zakládají na Špičáku, v Jelence a v Klášterní zahradě. Vybraná místa sama o sobě květnatá nejsou a převládají v nich trávy. 

 

Květnaté trávníky přinášejí několik pozitiv najednou. Kromě pastvy pro lidské oči jsou také pastvou pro motýly, čmeláky a další drobné živočichy.


Plošky pro výsev se musely připravit narušením drnu, neboť v zapojeném trávníku by se semínka neuchytila. Osévají se směsmi, které obsahují až několik desítek typických lučních druhů květin a trav. Podzim je na výsev optimální, v půdě je dostatek vláhy a směs může hned od jara vzejít a vytvořit zelený pokryv.


Tyto plochy tedy příští sezónu přibydou k již existujícím kvetoucím trávníkům, a pokud se výsev osvědčí, určitě se mohou obyvatelé města těšit na další květnatá místa. Občanům se dle průzkumu květnaté plochy ve městě líbí.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Český Krumlov - fb

Foto: Město Český Krumlov - fb 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: