Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Chytrým vánočním dárkem se může stát workshop s vlnou na statku v Chlumečku

29.11.2023 | Jižní Čechy

Kraj nabízí ke konci roku kreativní tipy na vánoční dárky. Takovým zajímavým zážitkem z Jižních Čech může být návštěva statku v Chlumečku u Křemže, kde si děti pochovají slepici, pohladí alpaku nebo absolvují naučný workshop v krásném přírodním prostředí.


 

Městys Křemže se nachází v okrese Český Krumlov, nedaleko něj leží Chlumeček a v něm statek Wendy Bílkové. S manželem Tomášem a dvěma dospívajícími dětmi tu obhospodařují menší stateček, kde je stále co dělat. Mají velkou zahradu, kterou není možné sekat sekačkou, tak si pořídili už před dvaceti lety na spásání trávy pár oveček a dvě lamy. 

 

Wendy provede návštěvníky svou zahradou, kde organizuje naučné programy se živými zvířátky, a zasvětí je do umění plstění ovčí vlny. Wendy miluje plstění, a to především proto, že z vlny lze udělat skoro všechno: hračky, oděvní a bytové doplňky, oblečení, různé pokrývky hlavy, boty a bačkorky.

 

Kromě tvoření výrobků se věnuje i pořádání různých kurzů a workshopů pro děti ze škol a školek i pro veřejnost. Z části starého stavení na statku vybudovali s manželem prostor - Rukodílnu, kde vše probíhá. Celý prostor je zařízen v přírodním stylu. Rukodílnou proudí příjemná energie nenarušená žádnou novodobou technikou ani umělým materiálem.

 

Původní profesí je Wendy učitelka, má ráda děti a k tomu ráda tvoří. Podařilo se jí vše spojit dohromady a její záliby se staly její prací. Dveře mají otevřené pro menší či větší soukromé skupiny.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: facebook - Jižní Čechy a Od oveček z Chlumečku

Foto: facebook - Jižní Čechy

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: