Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Další část Vltavské cyklostezky v úseku Loučovice – Vyšší Brod je hotová

8.1.2024 | Jihočeský kraj

Vltavská cyklistická trasa je významnou stezkou, která sleduje tok naší nejdelší řeky Vltavy od jejího pramene na Šumavě kolem významných památek a měst a prochází Prahou až po soutok s Labem u Mělníka. Koncept této cyklostezky, která se neustále prodlužuje a vylepšuje, má velký význam pro region Lipenska, kde je nyní základním příjmem turismus.


Slavnostním přestřižením pásky byla v pátek 15. prosince 2023 uvedena do provozu další část Vltavské cyklostezky. Milovníci jízdy na kole tak dostali od Jihočeského kraje symbolický vánoční dárek.⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Bezpečnou cestu krásnou jihočeskou přírodou v úseku Loučovice - Vyšší Brod.

 

Nově zprovozněná část je dlouhá 5,5 km, začíná před kaplí svatého Prokopa v Loučovicích a končí ve Vyšším Brodě u vjezdu do kempu Pod Hrází. Na počátku trasy vede podél levého břehu Vltavy a prochází mezi řekou a zastavěnou částí obce Loučovice až k mostu. Odtud pokračuje po pravém břehu Vltavy směrem k Čertově stěně. Dále trasa míří k vodní vyrovnávací nádrži Lipno II se zakončením u kempu Pod Hrází.

 

Zajímavosti na cestě

Cyklisté se během jízdy mohou těšit na zajímavé zpestření. V úseku dlouhém asi 250 metrů pojedou přímo vnitřkem historického přívodního železobetonového kanálu, který byl vybudován v roce 1929 pro elektrárnu Spiro, jehož trasu nová cyklostezka na úseku dlouhém asi 1,4 km kopíruje. Podél této trasy si navíc mohou zájemci o historické technické stavby povšimnout i původního, kamenem vyzděného kanálu z roku 1903. 

 

Nově otevřená část Vltavské cyklostezky v úseku Loučovice-Vyšší Brod navazuje na 1,2 km dlouhý úsek mezi železničními zastávkami Lipno nad Vltavou a Loučovice, který byl dokončen loni. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Jihočeský kraj

Foto: tamtéž

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: