Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Dostupná Šumava

6.10.2020 | NP Šumava

Program autobusových zájezdů, známý pod názvem DOSTUPNÁ ŠUMAVA, umožňuje lidem se sníženou mobilitou a důchodcům navštívit formou autobusových zájezdů zajímavá místa na Šumavě. Již 22. sezónu ho zastřešuje společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s.


Po jarní vynucené pauze se autobus rozjel 1. září a sezóna trvá do konce měsíce října. Dopravu zajišťuje ČSAD autobusy Plzeň a.s., a to již 22. sezónu po sobě. Hlavními nástupními místy je opět Sušice a to v úterý a ve čtvrtek, zatímco ve středu se vyjíždí z Vimperku. Trasa zájezdu zavede účastníky do kostela sv. Vintíře v Dobré Vodě u Hartmanic, který je známý unikátním skleněným oltářem. Přírodním pokladem na trase je ledovcové jezero Laka ležící uprostřed Národního parku Šumava. Cesta k němu vede přes zaniklou vesnici Nová Hůrka, kde kromě upraveného místa kostela sv. Vincence je možnost návštěvy někdejší hrobky šumavských sklářů. Další zastávka je v Environmentálním centru Šumavy v Železné Rudě a odtud se vyjíždí k rozhledně na Pancíři. Návštěvou Kepelského Zhůří dojde k uzavření okruhu zájezdu.

Několik volných míst je doposud k dispozici a místa v autobuse DOSTUPNÉ ŠUMAVY si můžete rezervovat na telefonu 602 533 691 nebo osobně v pokladně Centrálního autobusového nádraží v Plzni a to každý pracovní den od 6 do 18 hod. V autobuse je celkem 33 míst a základní cena zájezdu je 350 Kč. Cena zahrnuje nejen dopravu, ale i odborného průvodce na cestě. Autobus projíždí zajímavými místy jako kostely v Dobré Vodě a Hůrkách, jezero Laka, Enviromentální středisko Špičák, Pancíř s rozhlednou, bývalou hájovnu Nový Brunst či meandry Křemelné a bývalou vesnici Zhůří u Kepel.

Zahájení příjmu rezervací bylo od středy 22. července 2020 od 6:00 hodin, a to po telefonním čísle 602 533 691 (pracovní dny 6 - 18 hodin) nebo osobně v pokladně (č. 5) v budově Centrálního autobusového nádraží v Plzni, Husova 60.

Redakčně upraveno

Zdroj: NP Šumava

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: