Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Kolem Budějovické ulice v Táboře přibyla také zeleň

28.11.2021 | Tábor

Do konce listopadu trvaly práce na dokončování stavebních úprav na Budějovické ulici v Táboře. V rámci toho byly vysazeny také stromy a záhody trvalek.

 Součástí stavebních úprav Budějovické ulice (3. etapa od polikliniky ke Křižíkovu náměstí) jsou také sadové prvky a nové záhony rostlin. Zahradní firma Martin Krejčí ze Stoklasné Lhoty tu  vysázela stromy: dřezovce trojtrnné (Gleditsia triacanthos). Mají opadavé listy velké až 20 cm, jsou velmi atraktivní, jednou až dvakrát zpeřené. Jejich barva je jasně žlutá, když raší a mění se na světle zelenou až trávově zelenou v létě. Květy jsou drobné jehnědy, medonosné a voní po perníku. 

 

 Do záhonů zahradnice sezely mj. trvalky Phlomis Russeliana neboli sápa, jeruzalémská šalvěj. Jedná se o dekorativní soliterní rostliny okrasného typu se stříbrnými listy i žlutými, hluchavkovitými květy, které rozkvétají v jednotlivých patrech na květním výhonu. 

 

Další zdejší ozdobou bude Agastache Blue Fortune, atraktivní, medonosná trvalka. Květy jsou modrofialové se zelenými listy. Příjemně voní po fenyklu. Vůně láka k rostlinám motýly a včely. Lodyhy jsou vzpřímené a na jejich konci se vytvářejí dlouhá hroznovitá květenství modrofialové barvy. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Tábor - fb

Foto: Město Tábor - fb

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: