Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Krumlov upravuje volnočasové plochy

12.8.2019 | Český Krumlov

V minulých letech si občané Českého Krumlova sami odhlasovali, na co se bude letošní rozpočet zaměřovat. Nejčastějším tématem byla dětská a sportovní hřiště. Město tyto návrhy začalo průběžně realizovat. Nepodařilo se zatím vše, ale hmatatelné výsledky zde již jsou.


Realizace projektů z druhého ročníku participativního rozpočtu v Českém Krumlově jsou v plném proudu. Převážná část loňských vítězných návrhů se týká úprav dětských hřišť a sportovišť, zhotovení má tak spolu s dalšími investicemi do sportovního vyžití na starost městská společnost PRO-SPORT ČK.

Na sídlišti Plešivec přibyly tři nové fitness prvky, které slouží ke kruhovému tréninku, jenž je ve světě fitness již delší dobu trendovou aktivitou. Sportovcům je tu nově k dispozici nakloněná lavice pro cvičení zad a břicha, tři po sobě jdoucí překážky, které je možno aktivně přecházet, přeskakovat nebo podlézat, třetím prvkem jsou dvě tyče na svislých podpěrách v různých výškách pro cvičení kliků či přeskoků. Nové prvky jsou umístěné vedle streetworkoutové věže, kterou si obyvatelé navrhli už v prvním ročníku participativního rozpočtu. Postupně tu vzniká fitness aréna, která v konečné podobě nabídne dvanáct prvků pro procvičení celého těla, uvádí Martin Tomka, ředitel společnosti PRO-SPORT ČK.

Aktivní vyžití také nabízí areál u Hornobránského rybníka. V rámci první etapy fitness okruhu, který bude mít v konečné podobě sedm zastavení s různými fitness stroji, je tu nově postavena multifunkční sestava k procvičení celého těla s několika hrazdami, kruhy, bradly a vertikální tyčí.

Zvelebené sportoviště bude i v části Nádražního Předměstí. Na sídlišti Vyšný právě finišují úpravy hřiště na míčové hry. Probíhají tu terénní úpravy pro zachování herního půdorysu, nově se hřiště oplotí ze třech stran s brankami na malou kopanou, zabudují se nové sloupky pro nohejbal a volejbal a nainstaluje se síť.

Přestože na Nádražním Předměstí získala větší počet hlasů úprava sportoviště, PRO-SPORT ČK realizoval i další předložený projekt v této městské části. V Železniční ulici se odstranilo staré pískoviště se skluzavkou, které překáželo rozvoji parkovacích míst, a místo toho o kousek vedle vzniklo nové pískoviště s lavičkami, odpadkovým košem a s jednou multifunkční věžičkou se skluzavkou, kam se dá vylézt po zakřiveném žebříku, svislém žebříku nebo po hasičské tyči. 

Doplnění hřišťátka se dočkaly i děti na Špičáku. PRO-SPORT ČK sem přidal moderní dvojhoupačku pro malé i větší děti.

Z důvodu probíhající územní studie se v Novém Spolí realizoval vítězný projekt na úpravu hřiště v omezených možnostech. Asfaltové sportovní hřiště se pouze vyčistilo, zabudovaly se sloupky na nohejbal i se sítí a na hřišti se nově vyznačily čáry. 

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Město Český Krumlov

Zdroj foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: