Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Lesní hřiště v Píseckých horách

24.9.2020 | město Písek

Naučná stezka Cestou drahokamů je zaměřena zejména na seznámení s geologickou stavbou krajiny, lesnickou činností v oblasti Píseckých hor a s jejich flórou a faunou. Je dlouhá přes 6 km a je na ní 23 informačních panelů. Jedna z nejstarších naučných stezek v naší zemi byla nedávno rozšířena o originální lesní hřiště. 


O velmi originální lesní hřiště v blízkosti chaty Živec byla rozšířena naučná stezka Cesta drahokamů v Píseckých horách. Hřiště na stezku bezprostředně navazuje, a to i tematicky. „Naučná stezka odkazuje na nerostná naleziště v okolí města. V minulosti se zde vyskytovaly převážně živce a křemeny, ale byla zde také naleziště minerálů drahokamové kvality a krystalů akvamarínu a zlatého berylu. Z toho důvodu jsou tématem hřiště právě krystaly a diamanty,“ vysvětluje Věra Samková z odboru investic a rozvoje.

Skladba herních prvků je navržena s důrazem na různorodost využití a všestranný rozvoj dětí od tří do patnácti let. Nabízí se zde prostor pro přirozenou hru, zábavu, objevování i aktivní pohyb. Hlavním prvkem herní zóny je asi padesátimetrová trasa z deseti nízkých lanových překážek. Mladší děti zde mají jednoduchou přelézací střechu a balanční špalky, na kterých si mohou trénovat svoji rovnováhu. Hřišti dominuje jedinečně řešený herní domeček vhodný i pro nejmenší návštěvníky. „Domeček ve tvaru zkosených krystalů vybízí k volné hře a zároveň vytváří bezpečnou skrýš pro děti, podněcuje představivost a podporuje komunikaci mezi dětmi během hry,“ doplňuje Věra Samková. 

Lesní hřiště zhotovila na základě výběrového řízení firma Unipark, s. r. o., za necelé 2 miliony korun, zadavatelem veřejné zakázky a správcem objektu jsou Lesy města Písku, s. r. o. Hřiště je přístupné veřejnosti od poloviny července.

Redakčně upraveno

Zdroj: město Písek

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: