Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Lesní školka Děti v Buši funguje v Týnu nad Vltavou

4.12.2020 | Týn nad Vltavou

V letošním roce vznikla v Týnu nad Vltavou alternativní školka, která si říká Děti v Buši. Jedná se o skupinu rodičů, kteří chtějí své děti vzdělávat jiným způsobem, školka funguje na principech lesní školky.


"Nejlepší tělocvičnou a učebnou je příroda". S tímto heslem se pustila do práce skupina rodičů ze spolku Pomoc, který sídlí v Čihovicích u Týna nad Vltavou. Společnými silami rekultivovali prostor, který místní označují jako čihovická buš a v červenci 2020 se podařilo zprovoznit firemní školku, která je částečně otevřena také veřejnosti.

 

Cílem tohoto způsobu vzdělávání je nabídnout dětem prostředí, které jim umožní poznávat svět všemi smysly, experimentovat, učit se přirozeně a svým tempem. Děti se učí samostatnosti, samy si připravují svačiny i obědy, tráví daleko víc času venku, konají výpravy do lesa nebo k rybníku, pozorují zvířata v přírodě nebo ty vlastní v domečcích, o které se samy starají.

 

Buš dětem nabízí nekonečné možnosti k volné hře a poznávání přírody. Prostor je koncipován jako mini farma, děti mohou pěstovat zeleninu, hospodařit v sadu, nebo se starat o zvířata (ovečky, morčata, králíci). Jako zázemí slouží nový kontejnerový příbytek vybavený šatnou, koupelnou, malou kuchyňkou a prostorem pro hru a odpočinek.

 

Buš je jedinečné místo, kde se děti i rodiče cítí dobře a mohou být sami sebou.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Týn nad Vltavou a fb stránky školky Děti v Buši

Foto: Město Týn nad Vltavou

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: