Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Lesníci v Písku letos vysadili milion stromků

30.11.2020 | Zpravodaj města Písku

Společnost Lesy města Písek letos zalesnila asi 160 hektarů holin, vysadila na ně asi milion sazenic stromů. 

 


Podle ředitele Lesů města Písku vytěžila letos společnost třikrát víc, než v lese přirostlo. Proto se snaží hned a co nejvíce zalesňovat. Letos na jaře zalesnili téměř 100 hektarů holin, na podzim dalších zhruba 60 hektarů a celkem na ně vysadili milion sazenic. Snaží se vysazovat smíšené lesy jako naši předci, v zásadě se jedná o čtyři hlavní dřeviny - dub, buk, borovice a smrk. Mezi ně se ještě míchá douglaska, modřín, lípa a na mokrá místa pak olše. 

 

S výsadbou letos pomáhali i dobrovolníci. Pomocnou ruku podali členové orientačních sportů Písek, spolu s jejich kolegy a kamarády z OB České Budějovice a OB Kašperské Hory. Přijelo téměř 60 sportovců, malí i velcí a za jedno sobotní dopoledne zasadili 6 500 sazenic buku, dubu a lípy na ploše 0,90 ha. 

 

Lesy města Písku mají vlastní školkařské středisko, kde se snaží napěstovat potřebné sazeničky. Určité množství stromků ale musí nakupovat. Podle ředitele toho ale není mnoho. 

 

Lesy musí letos kvůli kůrovcové kalamitě a polomům vytěžit 140 000 metrů krychlových dříví. Kalamita postihla písecké lesy již druhý rok po sobě, v normálních letech firma těží kolem 50 000 kubíků dříví. Kalamita nejvíce postihla lokality v okolí obcí Ostrovce, Vráž, Albrechtice, Jehnědno, ale postiženy jsou i téměř celé Písecké hory.

 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Zpravodaj města Písku

Foto: pixabay

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: