Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Město Písek má novou půjčovnu elektrokol

10.7.2018 | Písek

Za 250 korun na celý den nebo 150 korun pro seniory je možnost si od července půjčit elektrokolo ve městě Písek. Rezervace je možná telefonicky nebo na webových stránkách města. Půjčovna bude fungovat ve Sladovně, Turistickém informačním centru. 


Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu připravil na letošní rok další rozšíření sítě půjčoven. Tento projekt započal v roce 2015 a jeho cílem je zpřístupnění cykloturistiky starším či méně pohyblivým výletníkům. Díky možnosti zapojení elektrického pohonu mohou i nesportovci ujet desítky kilometrů. Půjčovny již fungují v Nových Hradech, Borovanech, Trhových Svinech, Suchdole nad Lužnicí, Jindřichově Hradci a Nové Bystřici.

Kola na elektrický pohon nyní získává také Písecko. Čtyři elektrokola Apache Elegance byla předána v červnu 2018 městu Písek a další půjčovna bude otevřena v lázních Vráž.

Písecká půjčovna bude od července fungovat v Turistickém informačním centrum ve Sladovně. Kola budou půjčována na základě předchozí rezervace, kterou je možné učinit na webových stránkách města nebo telefonicky. Podmínkou vydání kola je předložení platného občanského průkazu, podpis Smlouvy o nájmu elektrokola a složení vratné zálohy.

Celodenní půjčovné jednoho kola stojí díky dotaci projektu 250 Kč. Pro seniory a držitele průkazu ZTP pouze 150 Kč. Kolo je poskytováno s nabitou baterií a zámkem, za poplatek je možné si půjčit také cyklistickou přilbu. Kola je možno vyzvednout v den rezervace od 9 hodin a je zapotřebí je vrátit do 17 hodin. K dispozici bude také nabídka několika doporučených tras pro zájemce o tuto službu.

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Písek

Foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: