Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Mraveniště ve Sladovně dostalo nový kabát

29.2.2024 | Písek

Za podpory města Písek mohla stálá výstava Mraveniště v písecké Sladovně projít potřebnou údržbou. Ve vylepšeném Mraveništi se tak návštěvníci mohou těšit na novinky.


Oblíbený mravenčí svět vznikl pod rukama výtvarníka Vladimíra Větrovského v největší dětské galerii v České republice poprvé již na konci roku 2013, tehdy ještě z kartonu. V květnu 2017 pak byla přání nadšených dětí zhmotněna ze dřeva a nastálo. Od té doby prošlo branou do imaginárního domova malých tvorů už čtvrt milionu převtělených mravenců a jejich dospělých. Sedm let radosti a zážitků se na výstavě ale podepsalo. 

 

Kromě technických a údržbových oprav se pozornosti dostalo hlavně samotným prvkům výstavy. „Mraveniště tímto konečně začíná být komplexní. Z dosavadního provozu vyplynulo několik požadavků, které jsme se snažili vyřešit. Instalovali jsme scénografické prvky na strop. Ty řeší akustiku. Přidali jsme světla, která barevně domodelovávají atmosféru celého prostoru. A velkou změnou prošla také zadní část výstavy, kde vznikl koutek lesa, jak mu pracovně říkám. Je to jakási zahrada s fantastickými rostlinami a měla by se stát útočištěm především menších dětí. Nový je také velký dřevěný paraván, který bude plnit edukativní stránku,“ vyjmenovává Vladimír Větrovský nejzásadnější změny, které ve výstavě dokonale proměnily atmosféru.


Nové Mraveniště, na kterém se mimo Sladovny, Vladimíra Větrovského nebo Hřiště pod Květinou podílela více než desítka umělců a techniků, bude otevřeno od 19. března 2024 každý den kromě pondělků.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Písek

Foto: tamtéž

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: