Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Nová stezka Bosou nohou kolem Hradišťského kopce

30.6.2021 | Písek

Nové herní prvky rozšířily oblíbenou sportovní stezku v lokalitě Hradišťského vrchu. Aktivní trávení volného času pro rodiny s dětmi nebo i seniory má tak zelenou.Balanční šlapáky, v zemi zapuštěnou malou trampolínu, smyslový chodník, kladinu a další prvky nabízí nová stezka nazvaná Bosou nohou kolem Hradišťského kopce. Nové herní prvky rozšířily oblíbenou sportovní stezku, která se v této lokalitě již nachází.

 

Součástí projektu byla také rekonstrukce Ševčíkova altánu a oprava pěšiny v délce zhruba 300 metrů, ta je nyní bez problémů schůdná i pro rodiče s kočárky. Náklady na vybudování stezky byly téměř 1,4 milionu korun bez DPH a město na ni získalo dotaci z programu Ministerstva zemědělství ve výši sto procent.


Nové prvky jsou umístěny v okolí lesní cesty. Na zhruba kilometrovém úseku jich je jedenáct. Kromě nich zde jsou i nové lavičky, které nahradily již dosluhující mobiliář, a interaktivní vzdělávací tabule s informacemi o přírodě nebo myslivosti. S budováním stezky se začalo loni na podzim a pokračovalo se na jaře, když vyschnul terén a bylo možné přistoupit ke konečné úpravě povrchu.


„V této velmi oblíbené lokalitě se v uplynulých letech podařilo vybudovat sportovně turistickou stezku s prvky pro děti i seniory, která vede po pravém břehu řeky, a obnovit sportovní prvky na Hradišťském kopci. Nová stezka lidem nabídne další možnosti k aktivnímu trávení volného času. Věřím, že obyvatelé města nové prvky ocení,“ poznamenala starostka města.


Stezka Bosou nohou kolem Hradišťského kopce je již čtvrtým realizovaným projektem v této lokalitě. Předchozí tři stály celkem čtyři miliony a všechny pokryla stoprocentní dotace.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Písek

Ilustrační foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: