Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Nové kvalitní šumavské výrobky nesou regionální značku

16.8.2023 | Šumava - originální produkt

Pravé šumavské výrobky se vyznačují regionálním původem a vysokou kvalitou. Takové produkty získaly certifikát a právo používat některou z regionálních značek. Vychutnat a užít si je mohou jak místní, tak samozřejmě turisté.


Na jarním zasedání certifikační komise byla udělena značka ŠUMAVA originální produkt sedmi novým výrobkům. Na další tři roky obnovilo šumavskou regionální značku 14 výrobků, 3 služby a 1 zážitek.

 

Pražená výběrová káva Kávesso

Výrobce se snaží o zdokonalování jednotlivých pražících profilů s cílem vyzdvihnout to nejlepší, co v sobě každý druh výběrové kávy má. Zároveň se snaží používat udržitelné zdroje, proto jejich pražírna užívá výhradně energii získanou ze solárních panelů. Nabízí dokonce přípravu kávy na přání podle chuti zákazníka - třeba s tóny jahod, čokolády, lískového oříšku, tmavého karamelu, černého rybízu apod.
 

Knihy o Šumavě

Vyprávění prarodičů, uchování vzpomínek a proměna krajiny v čase jsou hlavním motivem autorky těchto knih. 

Dary Pošumaví (2020) potěší především tvořivě činné rodiny s dětmi, které se rády toulají šumavskou krajinou. Inspirací pro ně mohou být nejrůznější dárky vyrobené z přírodnin, recepty a tipy na lesní hry.

Milovníci šumavských příběhů se pak mohou najít v knihách Bejvávalo na Šumavě – smutno i veselo (2022) a Bejvávalo na Šumavě – příroda a lidé (2023), které jsou výjimečné v tom, že zachycují zajímavá vyprávění Šumaváků, krátké zprávy z dobového periodického tisku a současně i pověsti dávných časů.

 

Keramika ze Vsi - ruční výroba dekorativní keramiky.

 

Šumavské bylinné víno

Při výrobě vína se používají tradiční dobové postupy. Z jablečného moštu pocházejícího z Chelčicko-Lhenické oblasti vznikne víno, ve kterém se pak macerují šumavské bylinky a cizokrajné koření. Výsledkem je pak medicinální víno, které díky šumavským bylinám pomáhá jako aperitiv či digestiv dobrému zažívání.
 

BIO hovězí maso z farmy Hojsova Stráž

"Naše maso necháváme speciálně vystařit formou suchého zrání, díky kterému je maso krásně křehké. Balíček obsahuje kosti a žebra na kvalitní vývar. Kližku na dušení či guláš. Z hovězí roštěné se pak můžete těšit na domácí steaky. Zadní maso, které je velmi libové, je vhodné na pečení a vaření vcelku. Každá tato část je jednotlivě vakuována.

Maso pochází z vlastního chovu. Zvířata jsou krmena výhradně kvalitním senem a senáží z naší produkce, což má pozitivní vliv jak na zdraví skotu, tak i kvalitu jejich masa."

 

Aroma kameny

Aroma kámen je revoluční odpařovač vonných esencí, který vám přinese úžasný zážitek z vůní vašich oblíbených esenciálních olejů. Tento ručně vyráběný produkt je nejen krásnou dekorací pro váš interiér, ale také šetrným řešením pro životní prostředí.

 

Venův med

Nádherně voňavý po květinách, krásně zlatavý, hustý a tak sladký! Med přímo od včelaře poznáte na první ochutnání a už nebudete chtít jiný. Právě takový je Venův med, který pochází z rozkvetlých šumavských luk, strání a lesů. Venův med je získáván tradičním postupem, pouze v případě dostatečně vyzrálého medu, uloženého ve včelích plástvích. 

MedoVena

Originální MedoVena je medovina vařena tradičním postupem, dle původní receptury, smícháním Venova medu a vody v přibližném poměru 1:3. Tradiční postup, původní receptura, hlubokoprokvášející kvasinky, bouřlivý proces kvašení, vícenásobné gravitační stočení ...vzhledem k tomuto striktnímu postupu je tato medovina unikátní. MedoVena je tudíž čistě přírodní produkt, vždy bez použití jakýchkoliv dalších přísad, bez doslazení a dolihování. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Noviny Doma na Šumavě a web Šumava - originální produkt

Foto: Šumavske.cz

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: