Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Nové singltrekové tratě si můžou vyzkoušet cyklisté v lesoparku Pintovka v Táboře

28.9.2021 | ČR Region ČB

Areál Pintovka v zátočině nad řekou Lužnicí za Švehlovým mostem, nedaleko hradu Kotnov v centru Tábora nabízí táborským spoustu místa pro aktivní rekreaci. Nachází se zde naučná lesnická přírodovědná stezka, lesní fitness a lesokoutek s divokou zvěří. Vznikají zde nové atrakce kulturní i sportovní. 


Adrenalin a zábavu spojenou s jízdou na horském kole nabízí nové singltrekové tratě v Táboře. Jedná se o dva různě náročné okruhy v lesoparku Pintovka na levém břehu řeky Lužnice, které tam vznikly za necelý jeden milion korun.

 

Okruhy už mají první pochvaly od bikerů. Údajně jsou skvěle udělané a vhodné pro úplné začátečníky i pro zkušenější. Návštěvníkům se doporučuje nejprve vyrazit na zelený okruh pro děti. 

 

Singltrekové okruhy na Pintovce nabízí jízdu takzvaně na pohodu. Zatáčky jsou konstruovány tak, aby nevynášely, nejprudší stoupání je zhruba 11 procent.

 

Větší okruh je značený modrou barvou, to znamená středně těžká trasa určená pro zdatnější cyklisty. Modrý okruh měří asi 945 metrů, vede po obvodu vrchlíku, padá dolů do údolí a pak krátkou serpentýnou stoupá nahoru.

 

O vybudování singltrekových tratí se v Táboře uvažovalo více než pět let. „Říkali jsme si, že Pintovka si zaslouží trošku oživit nejen kulturou, ale i sportem. Covid nám vlastně nahrál v tom, že je vítané dostat děti od počítačů. My jsme zvolili tuto zábavu, která je dnes rozšířená. Singltreků je po republice asi osmnáct a fungují skvěle. Slibujeme si od toho, že tady bude nejen kultura, ale i sport,“ vysvětluje radní Petr Havránek.

Navíc má podle něj nad levým členitým břehem Lužnice v budoucnu vzniknout i další čtyřkilometrový singltrek, který již bude určen výhradně pro pokročilé cyklisty.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: ČR Region České Budějovice

Ilustrační foto: Pixabay

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: