Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Nový terminál ve Veselí nad Lužnicí začal sloužit cestujícím

27.11.2020 | Veselsko

Cestující ve Veselí nad Lužnicí se dočkali propojení vlakového a autobusového nádraží včetně nového zázemí. Zejména místní obyvatelé jistě ocení výrazné rozšíření parkovacích míst, která jsou k dispozici zdarma.


 

Zkušební provoz nového přestupního terminálu byl zahájen 21. října. Stavba za 28,5 mil. korun nabízí kromě autobusových zastávek také nová parkovací místa, bezbariérový přístup, čekárnu s toaletami i automaty s občerstvením.

 

Stavba je nyní uvedena do zkušebního provozu, během něhož se bude sledovat funkčnost zařízení a instalovaných technologií, bude se také měřit hlučnost, jak uvedla vedoucí odboru investic a dotací. Po vyhodnocení zkušební doby bude stavba oficiálně zkoulaudována a uvedena do trvalého provozu.

 

Nový terminál bude pro veřejnost otevřen od 5 do 22 hodin. Budova i její zázemí jsou řešeny bezbariérově. K dispozici je výtah pro hendikepované osoby či nápisy v Braillově písmu pro nevidomé. Cestující mohou využít veřejné toalety na automatické otevírání za poplatek. K jejich pohodě přispěje jistě čekárna vybavená elektronickou tabulí s jízdními řády i automaty na občerstvení. Turistům zase usnadní orientaci při příjezdu do města informační tabule s mapami Veselí n. L. a okolí. Terminál nabízí také rozšíření tolik potřebného parkování, kterého byl doposud nedostatek. 

 

Redakčně upraveno.

 

Zdroj: Veselsko - zpravodaj mikroregionu Veselsko 

Foto: freepik.com

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: