Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Občané Písku sázeli ovocný sad a stromořadí na Hradišti

21.12.2021 | Písek

Na území bývalé skládky na okraji městské části Hradiště upravuje město pozemek na travnatou cestu s alejí třešní po jedné straně a propojení Hradiště cestou od křížku k silnici na Zátaví. Projekt kultivace veřejného prostoru počítá i se zapojením občanů do komunitní práce.


V sobotu 6. listopadu se na Hradišti za areálem bývalého zemědělského družstva sešli členové divadelního spolku Šemík a jejich přátelé, aby v rámci PARO projektu „Krajinou Jana Cimbury k hradišťské vyhlídce“ vysázeli celkem 71 ovocných stromů. Na pozemcích ve vlastnictví města Písku byl založen ovocný sad, který tvoří převážně staré odrůdy jabloní, hrušní, třešní, ale také slivoní a ořešáků.


Dále bylo vysázeno třešňové stromořadí na pozemku zaniklé cesty. Ta bude v nadcházejících měsících v rámci zmíněného projektu obnovena.


Akce proběhla pod záštitou odboru životního prostředí a postupně se jí zúčastnilo přes 30 lidí. U sázení, které trvalo od brzkých ranních hodin až do soumraku, nechyběly ani děti, které při výsadbě neskrývaly nadšení a nedočkavost, kdy že budou moci ochutnat ovoce ze stromů, které pomohly zasadit.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Písek - fb

Foto: Písek - fb

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: