Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Pelhřimov zasadí 59 nových stromů

20.10.2018 | Pelhřimov

stromyV rámci každoročních oslav Dne dřeva a stromů přibyde v bývalé topolové aleji v Pelhřimově 9 javorů a 50 ovocných stromů - jabloní, hrušní, třešní, švestek a jeřábu ptačího.


Už po sedmnácté se v Pelhřimově uskuteční oslava Dne dřeva a stromů, při které budou rodiče sázet svým dětem vlastní stromky. Stane se tak v pondělí 22. října 2018 od 15.00 hodin a sázet se bude po levé straně od silnice vedoucí ze Skrýšova na Křemešník (od úrovně autobusové zastávky na křemešnickou silnici) na místě bývalé topolové aleje. Vysazeno bude celkem 59 nových stromů, z toho 9 javorů a 50 kusů ovocných dřevin - po deseti kusech jabloně, hrušně, třešně, švestky a jeřábu ptačího.

Náklady na výsadbu i zakoupení stromů uhradí Město Pelhřimov. Ze sázení stromků v souvislosti s Dnem dřeva a stromů se časem stala velmi oblíbená a příjemná tradice. Rodiče i jejich děti sledují, jak stromky rostou, mají k nim vztah a tím se zlepšuje i jejich vztah k životnímu prostředí vůbec. Navíc každá vysazená dřevina plní po několik generací v přírodě mnoho biologických, technických i estetických funkcí. Za dobu trvání akce bylo v Pelhřimově a okolí vysazeno už zhruba 800 stromků.

Redakčně upraveno.

Zdroj: Stromky pro naše potomky: Nová alej bude vysazena podél silnice na Křemešník

Zdroj fotky: www.pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: