Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Prachatický dobročinný obchůdek pomáhá předcházet vzniku odpadu

9.1.2022 | Prachatice

Na nové vlně otvírání rozličných re-use center se veze také dobročinný obchůdek v Prachaticích. Navíc každým nákupem přispěje zákazník na financování služeb pro občany se zdravotním postižením a seniory.

 


Město Prachatice podporuje předcházení vzniku odpadu, v rámci kterého spolupracuje s Prachatickým dobročinným obchůdkem . Prachatický dobročinný obchůdek nabízí za symbolickou cenu darované věci k opětovnému využití. Na tomto odkaze: https://darujto.prachatice.eu/obchod/ lze mimo kontaktů, otevírací doby a dalších informací nalézt nabídku věcí, které se do obchůdku nevešly, nebo které by mezi ostatními nevynikly, ale přesto mohou plnohodnotně posloužit a udělat radost. 

Zájemci mohou darovat již nepoužívané movité věci v sídle obchůdku Zlatá stezka 133, Prachatice. Všechny potencionální dárce prosíme, aby před darováním věci řádně roztřídili a předali v takovém stavu, který umožní jejich opětovné použití.

Darování většího množství oblečení je vždy vhodné předem konzultovat, buď přímo v obchůdku, nebo na telefonu 721 001 422. Berte zároveň na vědomí, že Prachatický dobročinný obchůdek neslouží jako druhý sběrný dvůr. Nemá dostatečné personální a finanční kapacity k zajištění třídění movitých věcí a jejich likvidaci. Není ani vhodné zanechávat pytle s věcmi na schodech obchůdku či jeho okolí.

Stále platí, že textil, oděvy a hračky, které ještě mohou sloužit svému účelu, lze odevzdávat do oranžových kontejnerů rozmístěných ve městě. Nově vznikla povinnost třídit odpadní textil, který již svému původnímu účelu nemůže sloužit a odevzdat jej do kontejneru, který je umístěn ve Sběrném dvoře v Krumlovské ulici.

V dobročinném obchůdku přijímají:

 • vyprané a nepoškozené oblečení – dámské, pánské i dětské
 • módní doplňky – kabelky, tašky, šátky, kravaty, bižuterie, pásky, pokrývky hlavy
 • lůžkoviny, ručníky, utěrky
 • domácí a dárkové předměty, obrazy, bytové doplňky, květiny
 • keramiku, sklo, porcelán
 • knihy a časopisy
 • sportovní potřeby, hračky, hry, plyšáky

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Prachatice

Foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: