Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Přírodovědné vycházky s Callou v roce 2017

27.3.2017 | Jiří Řehounek, Calla

Slavík modráčekV dubnu opět startuje cyklus přírodovědných vycházek v okolí Českých Budějovic s Callou. První vycházka se jmenuje "Za slavíkem modráčkem na tankodrom" a bude zaměřená hlavně na ornitologii a entomologii.


Jak už název napovídá, na první vycházce roku 2017 se podíváme na území bývalého budějovického tankodromu, kde se budou mimo jiné kroužkovat ptáci. Ukážeme si také plochy, kde probíhají zásahy na podporu biodiverzity. Vycházka začíná v sobotu 8. 4. 2017 v 9:00 na zastávce českobudějovické MHD Máj - Milady Horákové. Více informací najdete v pozvánce.

Za posledních devět let si tyto výpravy do přírody získaly široký okruh příznivců, o čemž svědčí i loňská účast. Do přírody se s námi vloni vydalo celkem 365 účastníků na sedm přírodovědných vycházek.

Tentokrát začínáme tradičním kroužkováním. Přírodovědná vycházka „Za slavíkem modráčkem na tankodrom“ proběhne v sobotu 8. dubna. Sraz účastníků bude v 9 hodin na zastávce českobudějovické MHD Máj – Milady Horákové.

„Ačkoli to samozřejmě nelze slíbit, snahou ornitologa Petra Veselého, který vycházku povede, bude odchyt a okroužkování slavíka modráčka, který je ikonickým druhem budějovického tankodromu. Ale ani kdyby se to nepodařilo, určitě nebudou zájemci o přírodu odcházet zklamaní,“ láká účastníky Jiří Řehounek z Cally, který cyklus přírodovědných vycházek od počátku organizuje.

I letos bude zájemcům k dispozici speciální webová stránka. Kromě pozvánek a informací o všech dosud proběhlých přírodovědných vycházkách obsahuje i rozsáhlou fotogalerii. Najdete ji na http://www.calla.cz/index.php?path=o_prirody&php=vychazky.php.

„Máme radost, že si vycházky našly početné publikum. I v letošním roce se pokusíme nabídnout několik zajímavých lokalit a ukázat zájemcům o přírodu, že v našem městě existuje mnoho přírodních pokladů, které stojí za to objevovat,“ uzavírá Jiří Řehounek.

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

Redakčně upraveno.

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: