Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Šatník v Táboře působí jako funkční recyklace a je pro všechny

23.1.2023 | Tábor

V Táboře se recykluje nejen oblečení - spolek MAS Krajina srdce otevřel (nejen) Šatník pro sociálně potřebné občany. Je tu vítaný kdokoliv, kdo se chce podílet, buď může věci darovat nebo přijímat.


V nebytovém prostoru domu čp. 2078 v ulici Dukelských bojovníků v Táboře (asi 380 metrů vzdušnou čarou od nemocnice) je v přízemí otevřena pro veřejnost nová služba: výdejna materiální pomoci pro lidi v těžké životní situaci. Ošacovací středisko s názvem „nejen Šatník“ provozuje spolek MAS Krajina srdce s podporou města Tábor. Město bezplatně poskytlo spolku prostory na dobu neurčitou.


V Šatníku se „odehrává“ sběr a výdej oblečení i materiální pomoci sociálně potřebným občanům. Jak uvedla předsedkyně spolku Monika Smetanová, ošacení i další věci si tu může vyzvednout každý, kdo je v těžké sociální situaci, a to bez jakéhokoliv potvrzení o hmotné nouzi, bez omezení počtu kusů na osobu (samozřejmě v přiměřeném množství pro vlastní potřebu nebo potřeby rodiny). Pomoc je určena pro všechny věkové kategorie. Občané můžou darovat zachovalé a už nepotřebné oblečení např. po svých dětech a vzít si pro svoje potřeby jiné ošacení či materiální věci od dárců. Provoz zabezpečuje MAS Krajina srdce s bezplatnou pomocí dobrovolnice a jedné pracovnice veřejné služby Úřadu práce.


„Máme tu oblečení všech velikostí, boty, potřeby pro děti jako kočárky, postýlky, hračky, ale i nádobí. V podstatě všechno, co jiní lidé už doma nepotřebují, vyřazují to po generálním úklidu domácností. Byla by škoda, ba i hřích, kdyby věci, které ještě mohou sloužit a jsou funkční, končily spolu s odpadky v kontejnerech. Náš Šatník je něco jako funkční recyklace. Vyřazené věci mohou ještě někomu dobře posloužit a udělat radost,“ uvedla Monika Smetanová.

Zdůraznila, že v Šatníku se nikdo nemusí ničím prokazovat, dokládat své příjmy, předkládat úřední dokumenty. Zkrátka pomoc je tu pro všechny. Během čtyř dnů zkušebního provozu Šatník navštívilo bez propagace 46 lidí.


Provozní doba Šatníku v ulici Dukelských bojovníků je v pondělí a ve středu od 9.00 do 12.00 hodin. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Tábor

Foto: tamtéž

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: