Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Snadné grilování ve městě mají obyvatelé Českých Budějovic

4.1.2023 | České Budějovice

Vhodnou příležitost pro přípravu jídla venku na čerstvém vzduchu mají obyvatelé Českých Budějovic. Město buduje veřejná grilovací místa, kde se lidé mohou setkávat a připravovat společné jídlo uprostřed města.


Další veřejné grilovací místo najdou lidé na levém břehu Vltavy naproti plovárně. Už se zde dříve jídlo na grilu připravovalo, ale zázemí nebylo zvlášť lákavé. Tuto zónu kompletně vybavil a věnoval městu Pivovar Velkopopovický Kozel.

 

Grilovací místa lákají místní obyvatele k přátelskému posezení s dobrým jídlem, jsou velmi oblíbená a samozřejmě vyhledávaná. 

 

Místo je vytvořeno z litého betonu s dřevěnými podsedáky a velkým litinovým roštem umístěným na středu grilovacího stolu. Součástí jsou i přilehlé odpadkové koše na tříděný odpad.

 

Samotný provoz bude respektovat řád veřejného grilovacího místa s povolením rozdělávat oheň. Všechna veřejná grilovací místa jsou volně přístupná, uživatelé si musí donést vlastní potřebné náčiní i palivo a podle řádu si po ukončení grilování po sobě vše řádně uklidí.

 

V Českých Budějovicích je možné legálně rozdělat oheň a grilovat ještě na dalších čtyřech místech, a to ve Staroměstském parku, u Malého jezu, v parku Čtyři Dvory a u řeky naproti Voříškovu dvoru na začátku cyklostezky na Hlubokou nad Vltavou mezi lávkou pro cyklisty a mostem přes Vltavu.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město České Budějovice

Foto: tamtéž

 

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: