Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Třeboňské stromy mají své vlastní webové stránky – stromostránky

14.12.2023 | Stromy Třeboňska

Abecední soupis stromů na Třeboňsku stejně tak jako třeba doporučené trasy za pozoruhodnými velikány najdou zájemci na webových stromostránkách. Zajímavá je zveřejněná nová mapa Komenského sadů se zákresem nejzajímavějších stromů, kterou je možné vytisknout a najít si o stromech informace pomocí QR kódů.


Tyto stránky chtějí již od roku 2006 inspirovat k cestě do jedinečné Třeboňské rybniční krajiny, ke které neodmyslitelně patří stromy, na Třeboňsku převážně dubové hrázové porosty. Největší skupina památných stromů se nachází na Novořecké hrázi. Další zajímavé stromy rostou jako solitéry, a to v místech dřívějších pastvin. Zde nejsou omezeny prostorem, a tak rostou … až je z nich největší strom Třeboňska, kterým se honosí dub letní, nacházející se nedaleko Jemčiny, v nivě řeky Nežárky.

 

Autoři stránek se zabývají nejen konkrétními stromy, ale poukazují též na estetický význam stromů v krajině. Také doporučují vhodné trasy se seznamem zajímavých stromů, ať již pěší či cyklistické, některé i s průvodcem k vytištění. V historických dokumentech zase můžeme nahlédnout do archivních zápisů ze Správy státních statků v Třeboni.

 

Pozvánka na stránky řekne vše

"Obraz zdejší lidmi přetvořené krajiny nám v době květu či v období zbarvujícího se listu zcela jistě zpříjemní i monumentální lípy rostoucí u cest, či mohutné javory či jilmy. Zcela jistě oceníme v době květu krásu památné hrušně obecné rostoucí na mezi nedaleko obce Stříbřec. Všichni, kdo se chcete s námi vydat na cestu za zajímavými stromy Třeboňska, pojďte dále … zážitky se stromy na Vás čekají."

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: stromy Třeboňska

Foto: tamtéž

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: