Jihočeské
Zelenenoviny.cz

V Bezdědovicích holdují netradičnímu golfu, který je dostupný všem

12.2.2024 | Blatenské listy

V Bezdědovicích si vymysleli lidé krásný způsob, jak aktivně trávit svůj volný čas. U jejich vyhlášeného netradičního golfu se mohou bavit všechny věkové skupiny.


Bezdědovice u Blatné je třístovková obec v okrese Strakonice. Již počátkem 80. let minulého století vymyslelo několik kamarádů ojedinělý způsob na příjemné vyplnění neděle. Je to ovšem spíše parodie na klasický sport horních deseti tisíc. Tady je vstupním vízem lesní hůl (samorost) a tenisový míček. Původně šlo podle průkopníka této volnočasové aktivity Pavla Jíchy o „určitou relaxaci po právě proběhlém náročném víkendu“.


Účastníci se scházeli každou neděli odpoledne. „Nejprve se honil tenisák od Drtiče k paštické silnici a zpět,“ vypráví nejstarší zakladatel této tradice Pavel Jícha, „pak došlo ke změně trasy - hrálo se od vodojemu Dobšice před práh bezdědovické hospody, kde bylo možno rovnou slavit.“ V té době se podle jeho dalšího vyjádření počet golfových „fajnšmekrů“ na bezdědovické půdě zvyšoval rychlostí takřka kosmickou.


Jindy se hrálo třeba jen jednou za rok, jako je to nyní. Anebo taky vůbec. Jindy zase na jaře i na podzim. Pak se situace stabilizovala a letos se udál za nádherného slunečního počasí 32. pravidelný ročník za 42 let činnosti.
Účastnilo se ho 42 soutěžících - 25 dospělých a 17 teenagerů. 


Hlavním iniciátorem nynějšího golfového počínání v Bezdědovicích je Jaroslav Šíp. „Mimo toho, že mnoho let tuto akci organizuje, rovněž shání ceny a zajišťuje občerstvení i přátelské posezení po dohře. Možná to bude znít přehnaně, ale ten bezdědovický golf se samorosty a tenisákem má o poznání větší kouzlo než golf klasický. A to proto, že je přístupný všem „vrstvám“ obyvatelstva a zažije se při něm fůra legrace.
 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Blatenské listy

Foto: tamtéž

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: