Jihočeské
Zelenenoviny.cz

V Českém Krumlově lze posilovat a cvičit v městském parku na nových strojích

30.4.2021 | Český Krumlov

V Českém Krumlově poblíž dětského hřiště v městském parku vznikl fitness koutek s osmi stroji na posílení a procvičení celého těla.

 


Nová příležitost k vylepšení kondice na čerstvém vzduchu. Na fitness prvcích si lze procvičit celé tělo a následně i zrelaxovat. Městský park je nejen zelenou oázou nedaleko centra, ale také místem, kde se vydovádí děti a nově i sportovní nadšenci. 


Sportovcům všech věkových kategorií je tu k dispozici například stroj na  procvičování svalů ramen a  rukou, šlapadlo pro dva, a  dokonce i  masážní stroj pro uvolnění napětí zádového svalstva a  pasu.


S nápadem umístit do parku fitness prvky přišel českokrumlovský Rotary club. Ve  spolupráci s  městem Český Krumlov a  seniorskými organizacemi vybrali takové stroje, které jsou určeny jak pro aktivní sportovce, tak i pro seniory, zkrátka pro všechny, kteří si chtějí zlepšit fyzickou kondici. Stroje mohou využívat osoby s  výškou nad 140 cm a  hmotností do 120 kg.


Pořízení cvičebních prvků vyšlo na 200 tisíc Kč, přičemž Rotary club ČK přispěl 104 tisíc Kč, 20 tisíc Kč přidal Rotary club Hluboká nad Vltavou a zbytek uhradilo město Český Krumlov ze svého rozpočtu.

 

Podobné fitness stroje jsou umístěné i v areálu Hornobránského rybníka nebo v  lesíku U Trojice.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Noviny Český Krumlov

Ilustrační foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: