Jihočeské
Zelenenoviny.cz

V Hluboké nad Vltavou postavili novou víceúčelovou halu

4.1.2021 | Parlamentní listy

Závěrem loňského roku byla dokončena stavba víceúčelové haly v Hluboké nad Vltavou.

 


 

17. prosince 2020 se otevřely dveře víceúčelové haly a zrekonstruovaných tenisových kurtů ve sportovním areálu v Hluboké nad Vltavou. Radní města věří, že nová hala rozšíří nabídku sportovního vyžití a přispěje k dalším možnostem rozvoje cestovního ruchu v turistické oblasti Českobudějovicko – Hlubocko. Kromě sportovních akcí bude hala vhodným prostorem i pro pořádání kongresů nebo společenských akcí menšího rozsahu. 

 

Příspěvek 8 miliónů korun na spolufinancování nové tenisové víceúčelové haly schválili zastupitelé města v dubnu 2020. Tělovýchovná jednota Hluboká nad Vltavou svou investiční akci včetně projektu připravovala dva roky. 

 

Celkový rozpočet nové tenisové účelové haly ve výši 42 milionů korun z velké části pokryjí státní dotace. Investor získal 30 milionů korun od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Osmimilionový příspěvek odsouhlasili zastupitelé města Hluboká nad Vltavou a zbývající čtyři miliony korun věnují soukromí partneři a členové TJ. Jednopatrová tenisová víceúčelová hala má půdorys 38 x 36 metrů. Vejdou se do ní dvě tenisová hřiště a zázemí.

 

TJ Hluboká nad Vltavou, z. s., působí v Hluboké nad Vltavou téměř 30 let. Provozuje sportovní, tělovýchovné, turistické a kulturně výchovné činnosti v rámci zapojení do sportovních svazů, unií a klubů. Vytváří tak široký prostor pro užití sportovišť pro zájemce z řad mládeže i široké veřejnosti. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Parlamentní listy

Foto: facebook Tenis.hluboka 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: