Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Výsadba trvalek na Bakalářích

24.9.2020 | město Písek

Prostranství kolem děkanského kostela v Písku je od roku 1900 zváno Na Bakalářích, resp. nyní Bakaláře. Pojmenování se tomuto místu dostalo podle školy, která zde stávala takřka tři století, od roku 1565 do roku 1853, a jejích učitelů – bakalářů, kteří zde působili. Jižní stranu Bakalářů dříve uzavírala městská hradba, zbořená v první třetině 19. století. V současnosti jde o jedno z nejhezčích odpočinkových míst ve městě. 


Pod vybrané stromy na Bakalářích byly v polovině září vysazeny nové trvalky, které nejsou pouze na okrasu, ale budou prospěšné i pro místní prostředí. „Trvalky se vysazovaly do vyvýšených prostorů pod stromy, kde dožívaly skalníky a další nevzhledné keře nebo zde byla pouze utužená a pro vodu těžko prostupná zem,“ popisuje situaci Ondřej Kofroň, koordinátor městské zeleně z odboru životního prostředí, který výsadbu trvalek naplánoval. Zbytky starých keřů byly odstraněny, zem byla prokypřena a doplněna o nový substrát. 

Vysazeno zde bylo zhruba 450 kusů nových rostlin. Jsou zde trvalky, které nejsou náročné na stanoviště. Díky tomu, že jsou tyto rostliny půdopokryvné, budou na stanovišti udržovat větší vlhkost a zabrání také sešlapu a utužování půdy. Vysázena zde byla okrasná tráva pěchava, výrazně fialově kvetoucí šalvěje a na jaře růžově kvetoucí půdopokryvné kakosty. Do kakostů budou ještě během podzimu dosázeny bílé narcisy.

Redakčně upraveno

Zdroj: město Písek

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: