Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Z Písku se cyklisté dostanou cyklobusem až na Kvildu

7.6.2021 | Písek

Město Písek bude letos opět dobře přístupné pro všechny milovníky cykloturistiky. Podobně jako vloni zde budou sloužit autobusové spoje umožňující přepravu jízdních kol. 

 


Přes Písek budou od soboty 5. června až do neděle 26. září jezdit dva spoje Jihočeských letních linek, které umožňují přepravu jízdních kol. Cyklisty dovezou z píseckého autobusového nádraží až na Kvildu nebo do Orlíku nad Vltavou. S využitím cyklobusů se mohou cyklisti bez aut pohodlně dostat téměř do všech koutů krásného Jihočeského kraje - Třeboňsko, Lipensko, Šumava, Novohradské Hory, Česká Kanada či Toulava.


Písek budou obsluhovat linky 320023 České Budějovice-Týn n. Vlt.-Písek-Orlík n. Vlt. (tzv. žlutá linka) a 390210 Tábor-Bernartice-Písek-Strakonice-Vimperk-Borová Lada-Kvilda.

Žlutá linka ve směru na Orlík bude odjíždět v 9.35 h z nástupiště č. 5, zpět do Písku pojede autobus z Orlíku nad Vltavou, zastávky zámek, v 17.30 h. Táborsko-šumavská linka pak bude odjíždět ve směru na Kvildu z nástupiště č. 10 v 7.00 h, odjezd z Kvildy bude v 15.50 h a v Písku bude zastavovat na nástupišti č. 3.


Jízdné se řídí kilometrickým tarifem, cestující mohou využít také zvýhodněné jihočeské jízdenky. Více informací a jednotlivé jízdní řády všech Jihočeských letních linek jsou k nalezení na www.jikord.cz/cyklobusy.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Písek

Ilusrační foto: Pixabay

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: