Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Zavěšené kafe v Hrudkově chce dělat radost lidem v okolí

15.3.2021 | Zavěšené kafe

Zavěšené kafe je název dřevěného stánku s občerstvením u domu majitelky v jihočeské vesnici Hrudkov, části Vyššího Brodu. Vzniklo v září roku 2020 s myšlenkou spojení dobré kávy, gastronomie a šíření dobré nálady. 

 


Majitelka stánku uvádí, že princip Zavěšeného kafe funguje zakoupením prázdného kelímku, na který zákazník napíše vzkaz pro neznámou osobu, v tomto případě seniory či zaměstnance záchranných složek. Po nasbírání potřebného množství kelímků se do nich připraví kafíčka a předají se spolu s malým dezertem, aby udělala obdarovaným radost. 

 

Tradice "zavěšené kávy" vznikla podle dochovaných informací v době po 2. světové válce v Neapoli. Místní lidé tak vyjadřovali poděkování a solidaritu s válečnými veterány, kteří často trpěli nouzí a návštěvu kavárny neměli ani pomyšlení.

 

V hrudkovském Zavěšeném kafi se nepřipravuje ale jen káva, ale také fastfood v podobě burgerů, trhaného masa, kuřecích kyblíků, salátů či domácích pizz. Kromě různých druhů kafíček nabízíme i domácí limonády, horké drinky nebo třeba míchané nápoje. 

 

Skvělý nápad na občerstvení pro všechny, kdo jsou třeba na procházce a chtějí si dát něco dobrého. Jídlo se dá předem objednat a dle domluvy nabízí majitelka i občasný rozvoz pro ty, kdo nemohou vycházet.  

 

Kontakt:

Hrudkov 44
Vyšší Brod
382 73

tel.: 736 729 782

e-mail: info@zavesene-kafe.cz

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Zavěšené kafe - web

Foto: Zavěšené kafe - facebook

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: