Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Zbrusu nová cyklostezka v Českém Krumlově je hotová

4.4.2021 | Český Krumlov

Obyvatelé Krumlova se dočkali nové cyklostezky, která je dovede na kole z centra pohodlně a bezpečně až k vlakové stanici. Dokončená cyklostezka, protínající strategická místa v Českém Krumlově, začíná pod autobusovou zastávkou Špičák, odtud se podél říčky Polečnice táhne parkem Jelení zahrada až k hlavní silnici na Chvalšinské ulici, kde bude v nejbližší době vytvořen přechod k zimnímu stadionu. V Jelení zahradě byla vytvořena ze sypké zpevněné směsi, aby nijak nerušila ráz krajiny v podzámčí. V tomto úseku je cyklostezka doplněna historizujícím veřejným osvětlením.

 

„Dále mohou cyklisté pokračovat podél zimního stadionu a ulice Chvalšinská až k cyklostezce u Nových Dobrkovic, kde je nový úsek zakončen lávkou přes říčku Polečnice. Budou-li chtít dojet na kole na Vyšehrad, Nádražní Předměstí či do Vyšného, mohou u sportovní haly odbočit doprava a přes nově zbudovanou lávku pokračovat kolem plaveckého bazénu, gymnázia až ke kopci Berkovka, kde se cyklostezka klikatí až na třídu Míru,“ představuje trasy místostarosta Martin Hák. Po třídě Míru dojedou cyklisté cyklotrasou značenou piktogramy až na vlakové nádraží nebo mohou touto trasou vyrazit na Kleť.

 

Vytipování trasy v daných úsecích ocení ti, již se potřebují dostat na kole do práce, i ti, kteří danou trasu využijí volnočasově na procházky, vyjížďky na kole i kolečkových bruslích, jelikož se nachází v atraktivních částech města. Tedy jak v těch historických, tak zazeleněných. Úseky cyklostezky jsou určeny pro cyklisty i pěší, je proto třeba být vzájemně ohleduplní. 

 

Celková délka cyklostezky je 2715 metrů. Součástí realizace je i umístění kolostavů u sportovní haly a u plaveckého bazénu. Výstavba cyklostezky byla finančně podpořena Integrovaným regionálním operačním programem. Město Český Krumlov také nyní intenzivně spolupracuje s Krajským úřadem Jihočeského kraje na vytvoření dalšího úseku Vltavské cyklostezky, a to mezi autobusovou zastávkou Špičák a křižovatkou U Trojice. 

 

„Úsek směrem na Zlatou Korunu povede ze Špičáku pod oběma mosty, po levém břehu Vltavy až na most na Trojici, zde pak cyklostezka přejde na pravý břeh, až k areálu čistírny odpadních vod. Další pokračování této atraktivní trasy se projektuje ve více variantách,“ dodává místostarosta. 

 

Další navazující úseky na současnou cyklostezku povedou od Petráškova dvora do Kájova k čerpací stanici. Tento úsek povede podjezdem pod silnicí II/166 do Chvalšin.

 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Noviny města Český Krumlov

Foto: pixabay

 

 

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: