Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Ve Vodňanech zaujme interaktivní naučná stezka Cesta úhoře

3.8.2021 | MEVPIS

Ve venkovním areálu Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity, střediska MEVPIS Vodňany vznikla interaktivní naučná stezka, která především dětem vysvětluje cestu úhoře z Vodňan až do Sargasového moře.

 


Opravdu zajímavé a aktivní ekocentrum s dlouhým názvem Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany (MEVPIS) sídlí ve Vodňanech cca 10 minut pěšky od autobusového a vlakového nádraží. 

 

Ve venkovním areálu ekocentra vznikla ojedinělá interaktivní naučná stezka nazvatá Cesta úhoře. Ta nabízí dobrodružnou cestu, zábavu i poznání a zároveň odpočinek v přírodě s občerstvením v ovocné zahrádce. Interaktivní naučná stezka Cesta úhoře pracuje s modelovým příkladem kriticky ohroženého vodního živočicha a prostřednictvím příběhu jeho životního cyklu zprostředkovává cílové skupině řadu environmentálních problémů zapříčiněných zejména činností člověka.

 

Jednotlivá zastavení mapují cestu úhoře říčního z Lipna do Sargasového moře. Osmi stanovišti provádí informační tabule, které jsou doplněny herním prvkem vztahujícím se k dané problematice. Na začátku stezky jsou dvě interaktivní tabule, které seznamují s vodními živočichy. Součástí stezky je altán pro 25 dětí, místo určené pro výtvarné aktivity, kde žáci doplňují např. pracovní listy apod. Celý areál je vhodně doplněn parkovým mobiliářem, jako jsou lavičky, odpadkové koše či stojan na kola. Areál je volně přístupný veřejnosti.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: MEVPIS

Ilustrační foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: