Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Krumlovský vodácký maraton

7.10.2019 | Český Krumlov

První ročník Krumlovského vodáckého maratonu se uskutečnil již v roce 2003. Organizátoři se tehdy nechali inspirovat vodáckým maratonem ve francouzském kaňonu Ardéche a přenesli ho do jižních Čech, na řeku Vltavu. Každoročně se sem sjíždí stovky vodáků nadšenců, ale i vrcholových sportovců. Krumlovský maraton je největším, co se počtu soutěžních kategorií týče, a nejpočetnějším říčním maratonem v České republice. Letos se uskuteční již 17. ročník.


V sobotu 12. října 2019 se na řece Vltavě uskuteční již 17. ročník Krumlovského vodáckého maratonu - účastnicky největší sportovní akce ve městě a jedné z účastnicky největších sportovních akcí jihočeského regionu. Závodu se účastní přes tisíc příznivců vodních sportů z 25 zemí světa, mezi nimi mimo jiné také skifaři Václav Chalupa a Ondřej Synek.

Závodníci vyrazí na start z Vyššího Brodu a Rožmberku nad Vltavou v 11.00 hod. Vyšebrodský start je určen pro kajaky a kánoe, rožmberský posádkám pramic, raftů, velkých kánoí a paddleboardistů. Oba dva starty jsou divácky velmi atraktivní. Zájemci uvidí více než 350 závodníků, kteří se pokusí dobýt nejvyšší místa na stupních vítězů ve 26 kategoriích.

Do závodu se může přihlásit každý, kdo je starší 9 let. Pro žáky do 15 let je připraven Žákovský minimaraton, který je dlouhý 11 km. Startuje se v kempu Na Pískárně ve 13.00 hod. V kempu je dost místa pro všechny diváky, kteří chtějí závodníky povzbudit. Všichni účastníci maratonu zde mají povinný přeběh a po absolvování 150 m po šotolinové cestě usedají opět do lodí a pokračují v závodě.

Závodníci proplouvají celým městem Český Krumlov až do cíle, který je pro všechny kategorie stejný. Stopky se zastaví na Náplavce na úrovni Pivovarské zahrady. V zahradě historického pivovaru je od 12.00 hod. připraven pro všechny příchozí sportovně laděný doprovodný program. Vstupné se neplatí.

Srdečně vás zveme jako diváky na jakýkoliv úsek řeky Vltavy od Vyššího Brodu až ke krumlovské pivovarské zahradě. Nebo se můžete stát součástí startovního pole a změřit své síly nejen sami se sebou, ale i s těmi nejlepšími vodáky světa.

Program: ZDE

Redakčně upraveno

Zdroj: Český Krumlov

Zdroj foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: