Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Nové místo pro setkávání, oddech i aktivní život v Prachaticích

16.7.2021 | Proměny 2021

V Prachaticích, v části Starého Města v ulici Zlatá stezka, prošel v posledních letech velkou proměnou nevyužitý dům. Teď bude díky dobrovolníkům sloužit samým užitečným činnostem pro všechny generace.


Nevyužitý a neudržovaný prostor u domu, ve kterém sídlí společnost KreBul Prachatice, dobrovolníci upravili a uklidili. Vyrobili také nábytek a vyvýšené truhlíky z palet. Podle potřeb je prostor upravován např. rozšířením zahrady, výrobou plotu, knihobudky, instalace cvičícího prvku či venkovního posezení, srovnáním plochy, výsadbou zeleně, rostlin, bylin do truhlíků nebo výsadbou Stromu republiky ke 100. výročí republiky, instalací sudu na dešťovou vodu a kompostéru.


Hlavním realizátorem proměny je společnost KreBul, o.p.s. Prachatice, Klub zdravotně postižených, SeniorPoint Prachatice a dobrovolníci. Mezigenerační komunitní zahrada nabízí prostor pro setkávání, oddech i realizaci nejrůznějších aktivit. Zahrada je volně přístupná a nabízí prostor k posezení kolemjdoucích pár minut od centra města.


Zrekonstruovaný prostor je místem konání celé řady projektů: Tajemná zahrada; Výměna bylinek a sazenic, cibulek; Víkend otevřených zahrad; Vzdělávací prostor smyslové aktivizace, ale např. i Zdravého životního stylu. Probíhají zde také venkovní výstavy, hudební vystoupení, nebo třeba cvičení Šité na míru. Vznikly i nové tradice, jako adventní setkání u ozdobeného vánočního stromu v zahradě, výstava a zdobení velikonočního vaječného stromu.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Proměny 2021

Foto: Proměny 2021

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: