Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Obnova píseckých lesů

18.12.2019 | Město Písek

Kvůli kůrovcové kalamitě muselo i v okolí Písku být vykáceno velké množství postižených stromů. Aby proběhla náprava lesa co nejrychleji, vyhlásily Lesy města Písku s.r.o. akci pro veřejnost "Obnovme písecké lesy!". Při akci bylo vysázeno celkem 16 620 sazenic, což je pěkná várka nových stromů pro budoucnost lesa. 


Lesy města Písku, s. r. o., děkují školám a organizacím, které se zapojily do akce „Pomozte obnovit Písecké hory“. Všichni účastníci společně vysázeli 16 620 sazenic lesních dřevin, což představuje dvouhektarovou lesní plochu. „Naši zaměstnanci i smluvní pracovníci v listopadu vysadili celkem 300 tisíc stromků, to je plocha o 50 hektarech. Myslím, že ti, kteří si jejich práci vyzkoušeli, ji nyní dokáží ocenit. A je moc dobře, že to byli většinou mladí lidé, školáci a studenti,“ říká ředitel Lesů města Písku Václav Zámečník.

Stručný přehled organizací a škol, které se zapojily, a výsledek jejich práce, tedy počet vysazených stromků najdete v tabulce níže. Máte-li zájem se do obnovy moře lesů kolem Písku také zapojit, více informací naleznete na stránkách Lesů zde.

 

Hasiči Písek

360

ZŠ Jana Husa

2 200

Taneční centrum Z.I.P.

5 015

Střední zemědělská škola v Písku

1 980

Střední zdravotnická škola Písek

7 065

CELKEM

16 620

 

Redakčně upraveno

Zdroj: město Písek

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: