Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Strakonice plánují svoz komunálního odpadu zadarmo

2.5.2018 | Jihočeské Zelené noviny

Výhoda pro obyvatele města Strakonice, která není příliš obvyklá, by již brzy měla být dostupná. Město totiž plánuje od příštího roku zrušit poplatek za svoz komunálního odpadu. Strakonice dlouhodobě patří v Jihočeském kraji k městům, kde se třídí největší objemy odpadu a mají vynikající výsledky.


V současné době platí každý obyvatel města 260 korun za rok. Dříve to byla částka dvojnásobná. Jak říká starosta Strakonic Břetislav Hrdlička, o zrušení poplatku za odpad uvažují už dlouho. Město chce být tímto gestem co nejpřívětivější ke svým občanům a proto se snaží poplatky rušit. Průměrná čtyřčlenná rodina tak může ušetřit jen za odpad přes dva tisíce korun ročně.

Nižší poplatky motivují občany ke třídění. Za takový tříděný odpad dostane město více korun a může si poplatky za komunální odpad opravdu dovolit zrušit. Tento vstřícný krok ze strany města obyvatelé určitě ocení stejně jako loňské zavedení třídění biologického odpadu. S takovou politikou by určitě neměly být Strakonice jediným příkladným městem. Nulovou cenu za odpad zkoušejí letos například v Ústí nad Labem a již dříve je zrušili v Teplicích.

 

Zdroj: Odpad zadarmo? Strakoničtí tak chtějí motivovat ke třídění

Foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: