Jihočeské
Zelenenoviny.cz

V Jindřichově Hradci uklidili aktivní mladí lidé zaneřáděný lesík Kunifer

17.3.2022 | Jindřichův Hradec

Dva mladí lidé z Jindřichova Hradce se už nemohli dál dívat na nepořádek v lesíku u sídliště Vajgar. Rozhodli se tedy, že ho vlastními silami uklidí.

 

 


 

Sami, z vlastní iniciativy a ve svém volném čase se Jan Truhlář a Eliška Reisnerová pustili do úklidu nepořádku v lesíku Kunifer u sídliště Vajgar. V těchto místech bylo "tábořiště" plné odpadků a injekčních stříkaček. Osmnáctiletý Jan a o rok mladší Eliška z lesa odnesli patnáct velkých pytlů odpadu a také půl tašky jehel, injekčních aplikátorů a léků. S likvidací nebezpečného odpadu a odvozem pytlů pak pomohla Městská policie a Služby města. Dvě jízdní kola, která se na místě také povalovala, skončila ve ztrátách a nálezech na městském úřadě.

 

Za projevenou občanskou angažovanost ocenil ve čtvrtek 10. února Elišku Reisnerovou a Jana Truhláře starosta Jindřichova Hradce Jan Mlčák. Za chvályhodný čin obdrželi oba mladí lidé děkovné listy a tašku s dárkovými předměty města.

 

"Velice mě zpráva o tomto dobrém skutku potěšila. Vážím si lidí, kteří nezištně udělají něco pro své okolí a Jan s Eliškou jsou důkazem toho, že dnešní mladá generace není lhostejná k tomu, co vidí kolem sebe. Doufám, že jejich čin bude inspirací i pro ostatní," řekl starosta. Eliška s Janem uklizené místo chodí pravidelně kontrolovat a podle jejich slov se chystají v podobných akcích pokračovat.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Jindřichův Hradec

Ilustrační foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: