Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Naučná stezka Cesta drahokamů u Písku bude mít 3D bludiště

15.6.2021 | Písek

Naučnou stezku Cesta drahokamů, která se nachází v krásné lokalitě na Budějovickém Předměstí Písku, obohatí nová atrakce - 3D bludiště. 

 


Cesta drahokamů je jedna z nejstarších naučných stezek, jež vznikla již v roce 1968. Vede po zajímavých místech píseckých lesů v přírodním parku Písecké hory východně od Písku. Na jednadvaceti zastaveních a 8 km se dozvíte informace o místní živé i neživé přírodě. Stezka se hodně věnuje mineralogické pestrosti v oblasti.


Naučná stezka Cesta drahokamů v blízkosti chaty Živec bude bohatší o nový herní prvek. Přibyde zde atraktivní 3D bludiště, které budou tvořit pochozí lávky zavěšené mezi domečky na stromech, a to ve dvou patrech ve výšce zhruba čtyři až šest metrů nad terénem. Je navrženo tak, aby jeho uživatelé nepotřebovali jištění. Nový prvek dodá firma Unipark, s. r. o., která uspěla ve výběrovém řízení díky nejnižší ceně 1,97 milionu korun bez DPH.


„Loni byla na Živci realizována první etapa lanového hřiště, které je složeno zejména z nízkých lanových překážek, balančních prvků a domečku. U veřejnosti se nové hřiště setkalo s pozitivním ohlasem, proto bylo rozhodnuto o jeho rozšíření o prvky, které budou náročnější na fyzickou kondici a udržení rovnováhy,“ řekla starostka Eva Vanžurová.

 

Překážky budou nad úrovní terénu upevněny speciálním kotvením. Všechny prvky budou mít potřebnou certifikaci a firma je má nainstalovat do dvou měsíců od předání stanoviště. Už v létě si tak budou moci první zájemci 3D bludiště vyzkoušet. Lesní hřiště bezprostředně navazuje na naučnou stezku Cesta drahokamů, která odkazuje na nerostná naleziště v okolí města. Od loňského července je tu pro dětské návštěvníky Píseckých hor připravena asi padesátimetrová trasa z deseti nízkých lanových překážek, přelézací střecha, balanční špalky a domeček ve tvaru krystalů.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Písek

Ilustrační foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: