Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Písek

Písek vybudovalo ekologické zařízení na zpracování biomasy a kalů z čističky

28.11.2021 | Písek

Město Písek získalo dotaci na tepelné zpracování biomasy a kalů z místní čistírny odpadních vod. Je tak prvním městem v republice, které vybudovalo ekologické zařízení na tepelné zpracování této biomasy. Po spuštění kotle na biomasu v teplárně je to druhý velký ekologický projekt Písku v tomto roce.

  více …


V Písku byla vysázena nová “Putimská alej” z javorů babyk

7.11.2021 | Písek

Nová alej mladých stromků kolem chodníku na ulici Putimská Vysoká v Písku bude zpříjemňovat chodcům cestu a zkrášlovat okolí rušné silnice.

 

  více …


V Záhoří na Písecku postavili biologickou čističku odpadních vod

15.8.2021 | iVodárenství

V malé obci Záhoří vyřešili kanalizaci a odpadní vody pomocí nové biologické čistírny. Místní potok přestal konečně zapáchat.

  více …


Písek udržuje trávníky a zeleň šetrně k přírodě

28.7.2021 | Písek

Město Písek bojuje se suchem také tím, že zavádí mozaikové sečení trávy. Lepší mikroklima města a zadržování vody jsou hlavními důvody promyšlenější péče o městskou zeleň. Květinové ostrůvky a různé ornamenty navíc prostor ozvláštňují.

  více …


Nová stezka Bosou nohou kolem Hradišťského kopce

30.6.2021 | Písek

Nové herní prvky rozšířily oblíbenou sportovní stezku v lokalitě Hradišťského vrchu. Aktivní trávení volného času pro rodiny s dětmi nebo i seniory má tak zelenou. více …


Semice u Písku mají veřejně přístupné teqballové a workoutové hřiště

30.6.2021 | Písek

Nové sportovní vybavení pro pohyb na čerstvém vzduchu mají obyvatelé Semic u Písku. Na zdejším fotbalovém hřišti mají dva stoly na teqball a workoutové hřiště.

  více …


Domácí čistírny odpadních vod fungují v Albrechticích nad Vltavou

23.6.2021 | iVodárenství

Používání domácích čistíren odpadních vod se osvědčilo na jihu Čech. S pomocí obce a dotace Ministerstva životního prostředí vyzkoušeli čistírny v místní části Jehnědno, kde má zařízení téměř každý druhý dům.

  více …


Naučná stezka Cesta drahokamů u Písku bude mít 3D bludiště

15.6.2021 | Písek

Naučnou stezku Cesta drahokamů, která se nachází v krásné lokalitě na Budějovickém Předměstí Písku, obohatí nová atrakce - 3D bludiště. 

  více …


Z Písku se cyklisté dostanou cyklobusem až na Kvildu

7.6.2021 | Písek

Město Písek bude letos opět dobře přístupné pro všechny milovníky cykloturistiky. Podobně jako vloni zde budou sloužit autobusové spoje umožňující přepravu jízdních kol. 

  více …


V Písku mají jedinečný park na podporu hmyzu, ptactva a drobných živočichů

26.5.2021 | Písek

Květnatá louka a nové stromořadí jsou prvním počinem města Písku k vybudování malého parčíku, sloužícího nejen obyvatelům, ale především hmyzu, ptactvu a drobným živočichům ve městě. více …


Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: