Jihočeské
Zelenenoviny.cz

V Písku byla vysázena nová “Putimská alej” z javorů babyk

7.11.2021 | Písek

Nová alej mladých stromků kolem chodníku na ulici Putimská Vysoká v Písku bude zpříjemňovat chodcům cestu a zkrášlovat okolí rušné silnice.

 

 


Koncem října bylo u chodníku vedoucího podél komunikace Na Putimské Vysoké vysazeno 17 kusů nových stromů. Chodník byl postaven před sedmi lety, avšak součástí stavebních prací nebyly sadové úpravy. Vysázené stromy tak tento prostor vhodně dotvářejí a v budoucnu zde budou jejich koruny poskytovat chodcům příjemný stín.

 

Putimská alej, jak ji zahradníci pracovně nazývají, je složena z javorů babyk kultivaru 'Red Shine'. „Tento kultivar zbarvuje mladé listy do purpurově červené barvy a ta se pak později v roce mění do zelené. Barevná proměnnost tak dodá aleji další atraktivitu,“ doplňuje Ondřej Kofroň, koordinátor městské zeleně.


Zahradníci městských služeb se věnují výsadbě dalších 130 stromů, které se kromě parků objevují v uličních stromořadích a na zcela nových vybraných plochách. Každoroční výsadby dřevin se tak v souladu se zpracovaným plánem udržitelné zeleně podílejí na zlepšení místního mikroklimatu a příjemnějšího života ve městě. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Písek

Foto: Město Písek

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtry na vodu

  Ostatní reklama:

  Reklama: