Jihočeské
Zelenenoviny.cz

V Písku dobrovolníci uklízí nejen Před vlastním prahem

28.1.2021 | Před vlastním prahem

Na sklonku roku 2020 založila na facebooku mladá obyvatelka Písku iniciativu s názvem Před vlastním prahem. Skupina si dává za úkol vyvolat u spoluobčanů zájem o čisté město a jeho okolí.Před vlastním prahem je apolitická iniciativa založena v jihočeském královském městě Písku, která usiluje o aktivizaci a vyvolání pocitu zodpovědnosti občanské společnosti pečovat o místa, která se samozřejmostí užívá, a ve kterých žije. Nyní má již ke 40 členům. 

 

Jak uvádí na své facebookové stránce, měli bychom pomáhat svým vlastním příkladem a viditelným zájmem k návratu čistoty a příjemného životního prostoru jihočeské přírody. Být iniciativní a sbírat dobrovolně vše, co do ní nepatří. Nespoléhat se, že to uklidí někdo jiný.

 

Přidat ke skupině se může každý a sdílet třeba své fotky před a po dobrovolném úklidu s označením lokality, kde se odpadky našly. Spolek nabízí také pomoc s řešením potíží při sběru odpadků, a to např. komunikaci s majitelem pozemku, příslušnými úřady, popřípadě zviditelněním prostřednictvím médií.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Před vlastním prahem 

Foto: pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: