Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Na Šumavsku se dá toulat i po stopách Krále Šumavy

23.06.2021

Kraj Šumavy a Pošumaví má nový název "Šumavsko" a také nového tištěného průvodce. "Šumavsko pro tuláky" je originální soubor nejlepších pěších výletů a cyklo tipů doplněný bonusovou trasou stezky legendárního Krále Šumavy.

  více …


Naučná stezka Cesta drahokamů u Písku bude mít 3D bludiště

15.06.2021

Naučnou stezku Cesta drahokamů, která se nachází v krásné lokalitě na Budějovickém Předměstí Písku, obohatí nová atrakce - 3D bludiště. 

  více …


Z Písku se cyklisté dostanou cyklobusem až na Kvildu

07.06.2021

Město Písek bude letos opět dobře přístupné pro všechny milovníky cykloturistiky. Podobně jako vloni zde budou sloužit autobusové spoje umožňující přepravu jízdních kol. 

  více …


Zábavné hry oživují naučné stezky v Jihočeském kraji

04.06.2021

Jihočeský kraj přichází s nápadem, jak přilákat návštěvníky na naučné stezky do krásné přírody zvláště chráněných území. Podle hesla "učení hrou" se mohou nejen děti blíže seznámit s přírodou a mnoho se o ní naučit. Ideální pro rodinné výlety do přírody.

  více …


V Písku mají jedinečný park na podporu hmyzu, ptactva a drobných živočichů

26.05.2021

Květnatá louka a nové stromořadí jsou prvním počinem města Písku k vybudování malého parčíku, sloužícího nejen obyvatelům, ale především hmyzu, ptactvu a drobným živočichům ve městě. více …


Na ochranu vzácných živočichů v přírodní památce u Tábora nasazena armáda

26.05.2021

Zkušenosti ukazují, že aktivní vojenská cvičiště jsou z pohledu druhové rozmanitosti velmi důležitým územím. Přispívají k tomu např. kaluže a zaplavené koleje od vojenské techniky nebo třeba vysekávání náletových dřevin a keřů. 

  více …


Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: