Jihočeské
Zelenenoviny.cz

V Českých Budějovicích klesají hodnoty imisí díky ekologickým opatřením

15.05.2022

Ekologická opatření v dopravě a ekologizace budějovické teplárny podle odborníků pomohla snížit hodnoty škodlivin v Českých Budějovicích. více …


Naučná stezka Pracujeme s přírodou v Českých Budějovicích

02.05.2022

Jeden z tipů na výlet či procházku v samém centru Českých Budějovic může být naučná stezka v kampusu Jihočeské univerzity u Zemědělské fakulty.

  více …


Nejvíce vysloužilých mobilů posbírali obyvatelé Protivína

02.05.2022

Firma ASEKOL zajišťuje tzv. kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Spolupracuje s městy a obcemi, např. v projektu sběru starých mobilních telefonů. V jihočeských knihovnách vysbírali přes 500 mobilů, nejlepší byli v Protivíně.

  více …


Jihočeští ornitologové mapují výskyt skřivana lesního, zapojit se může každý

21.03.2022

Jihočeský ornitologický klub (JOK) započal v roce 2020 kampaň, jejímž cílem je sledování a mapování skřivana lesního. V roce 2022 tato kampaň pokračuje a ke skřivánkovi se přidává ještě jako doprovodný druh linduška lesní. 

 

více …


Kraj podporuje vysazování původních druhů ryb v tekoucích vodách

21.03.2022

Místní organizace českého rybářského svazu v Písku může díky získané dotaci od kraje vysazovat po celý rok tisíce ryb do vodních toků ve svých rybářských revírech.

  více …


V Jindřichově Hradci uklidili aktivní mladí lidé zaneřáděný lesík Kunifer

17.03.2022

Dva mladí lidé z Jindřichova Hradce se už nemohli dál dívat na nepořádek v lesíku u sídliště Vajgar. Rozhodli se tedy, že ho vlastními silami uklidí.

 

  více …


Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: