Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Zábavné hry oživují naučné stezky v Jihočeském kraji

04.06.2021

Jihočeský kraj přichází s nápadem, jak přilákat návštěvníky na naučné stezky do krásné přírody zvláště chráněných území. Podle hesla "učení hrou" se mohou nejen děti blíže seznámit s přírodou a mnoho se o ní naučit. Ideální pro rodinné výlety do přírody.

  více …


V Písku mají jedinečný park na podporu hmyzu, ptactva a drobných živočichů

26.05.2021

Květnatá louka a nové stromořadí jsou prvním počinem města Písku k vybudování malého parčíku, sloužícího nejen obyvatelům, ale především hmyzu, ptactvu a drobným živočichům ve městě. více …


Na ochranu vzácných živočichů v přírodní památce u Tábora nasazena armáda

26.05.2021

Zkušenosti ukazují, že aktivní vojenská cvičiště jsou z pohledu druhové rozmanitosti velmi důležitým územím. Přispívají k tomu např. kaluže a zaplavené koleje od vojenské techniky nebo třeba vysekávání náletových dřevin a keřů. 

  více …


Nová výsadba je v Českých Budějovicích v plném proudu

12.05.2021

České Budějovice budou letos zelené. Právě probíhají práce na výsadbě a úpravě zeleně. Vysazují se stromy, keře a květiny a upravují se ostrůvky na kruhových objezdech.

  více …


Po Písku se jezdí na sdílených kolech

09.05.2021

Od května se může každý obyvatel nebo návštěvník projet po Písku na kole, které si vypůjčí od města. Začala tu fungovat služba "sdílená kola".

  více …


Lesy města Český Krumlov budují studánky a tůně

30.04.2021

V dubnových dnech ožily tři nové tůně v krumlovských lesích. Městské lesy tak vychází vstříc současnému velkému tématu zadržování vody v krajině. V následujících letech plánují vybudovat padesát dalších vodních ploch. více …


Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: