Jihočeské
Zelenenoviny.cz

Zavěšené kafe v Hrudkově chce dělat radost lidem v okolí

15.03.2021

Zavěšené kafe je název dřevěného stánku s občerstvením u domu majitelky v jihočeské vesnici Hrudkov, části Vyššího Brodu. Vzniklo v září roku 2020 s myšlenkou spojení dobré kávy, gastronomie a šíření dobré nálady. 

  více …


Drtiče vláken pomohou čističce v Českých Budějovicích

05.03.2021

Drtiče vláknitých látek pomohou čerpadlům v čističce proti ucpávání. Instalace na čerpací stanici odpadních vod na Dlouhém mostě byla dokončena v listopadu. Vodohospodáři žádají obyvatele, aby neodhazovali do kanalizace to, co tam nepatří.

  více …


Jižní Čechy mají novou přírodní památku - Klokočínské louky

03.03.2021

Klokočínské louky na řece Blanici se  staly další přírodní památkou jižních Čech. Rozhodla o tom Rada Jihočeského kraje, která kromě této nové lokality znovuvyhlásila dalších 8 zvláště chráněných území.

 

 

  více …


Obyvatelé Strakonic mají od Nového roku odpady zdarma

02.03.2021

Zastupitelé města Strakonice rozhodli, že v letošním roce nebudou obyvatelé platit za popelnice.

  více …


Tábor obnovil historickou vodárenskou věž, nyní slouží jako galerie

22.02.2021

Krásná vodárenská věž v Táboře prošla kompletní obnovou. Renesanční budova, která pochází ze 16. století, kdysi měla zásadní význam pro distribuci vody ve městě a byla součástí i zdejšího pevnostního systému. Dnes už nefunguje jako vodárna, město jako vlastník ji využívá jako galerii. více …


Logr z kávy je užitečný do kompostu, nejen v Českém Krumlově

20.02.2021

V rámci projektu KrumLogr shromažďuje Jiří Podhorecký kávový lógr z místních kaváren, aby jej následně využil jako účinné a přírodní hnojivo, a to rozhodně ne sám pro sebe. více …


Filtryvody.cz

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtry na vodu

Ostatní reklama:

Reklama: